FUSHATA ELEKTORALE

Shko poshtë

FUSHATA ELEKTORALE

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 27, 2008 10:08 am

Sot ne kete dite
Eshte hapu fushata
Jane sulur te gjitha partite
Ne fjalime te gjata.

Populli eshte ndare ne dysh
Nje pjese per Salen brohorasin
Pjesa tjeter e mbetur
Fatosin, duartrokasin.

Sa mitingje te medha
S'jane pare ndonjehere
Bertet populli i ngrate
Qe s'do te marre gje asnjehere.

Ne mitingun e PD-se
Berisha mban fjalimin
Votoni, deputetet e mi
Qe te luftojme krimin.

Ne mitingun e PS-se
Nano flet porsi gjithmone
Hidhet populli e kot bertet
Dhe asnje fjale nuk kupton.

Po erdha une ne pushtet
S'do te keni mungese te ujit
Eshte premtimi i Saliut
Por si mbushet mendja, askujt.

Une ju premtoj energjine
Thote fatosi, nga ana tjeter
Por qe te gjithe e dine
Se premtimi, eshte genjeshter.

Ne qofte se do te votoni
Per te djathen kete radhe
I thote Saliu popullit
Do te beni palle.

PD-ja ju mori milionat
Thote Fatosi me tej
Votoni per te majten
Po deshet tjua kthej.

Fatosi eshte hajdut
Mos i jepni vota
Thote Salu me ngut
Premtimet e tij jane te kota.

Sali ju sjell 97-n
Po esrdhi ne pushtet
Mos e votoni,thote Fatosi
Po deshet te jetoni te qete.

Pra sejcila parti
Beri premtimet e veta
Dhe gjithkush e di
Qe jane vetem genjeshtra
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besim

Mesazh nga besiii prej Sun Apr 05, 2009 1:25 am

interesant

besiii
Gold Member
Gold Member

Numri i postimeve : 75
Age : 23
Location : Kosova
Registration date : 27/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://besimsokoli.piczo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi