Gomari im

Shko poshtë

Gomari im

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 27, 2008 10:04 am

Duke ecur rruges
Hipur mbi te timin, gomar
Njerezit me shikonin
Sikur te isha me Ferrar

Gomari im, nxitonte
Se ishte shume i shpejte
Policet, si shikonte
Kur ngrenin tabelat, perpjete.

Dhe keshtu, gomari
Ne semafor, nuk ndaloi
Shpejt, policia me ndali
Dokumentat, me kerkoi

Por une s'kisha dokumenta
Per gomarin tim, veshgjat
Keshtu qe policia, gomarin
Ma derguan, ne komisariat.KENGA E KANDARIT

Grua po prishet kandari
S'eshte me ai i pari
Qe qendronte dite e nate
Gati si barut i thate
Qe punonte dimer e vere
Pa u lodhur asnjehere
Qe ishte i lehte si flete
Qe mbante kryet perpjete
Qe turrej si trim ne balle
Qe kapte zocken te gjalle
Qe rropatej neper shpella
Ku ishin me te thella
Tani s'e di se cka pesuar
Here here rri menduar
Kur ben ftohte e acar shume
Struket e bie ne gjume
Ndonese eshte i permalluar
Gjuetine e ka rralluar
Kerkon belushka te ngrohta
Shijon shalushka te plota
Dhe me to sa guduliset
Fillon celet kapardiset
Buckoset e i qesh nuri
Edhe merr pamje prej burri
Pastaj fillon nga zanati
Si e ka bere dhe i jati
Dhe rreshqet vrull si ngjale
Drejte vendlindjes nga ka dale


Lufte

Diku, aty mbas mesnates
Plaku, ia mbeshtolli plakes
Plaka mu, e plaku bam
Lufte po behet, ne vietnam

Kruja.

Kruje, o qytet i bekuar
Prite prite, Skenderbene
Rreshtin e trete, e kam harruar
Te shpetoje memedhene
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi