Robinho synon 30 gola në sezonin e parë në Premierligë

Shko poshtë

Robinho synon 30 gola në sezonin e parë në Premierligë

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:44 amPërforcimi i ri i Manchester Cityt, Robinho, thotë se dëshiron që këtë sezon të arrijë më shumë se 30 gola dhe pranon se ka ende shumë për të mësuar për Premierligën.
Ish-lojtari i Real Madridit, ka shënuar hat-trick në ndeshjen e djeshme ndaj Stoke Cityt, tregolëshi i parë i tij në Angli. Por Robinho thotë se ende ka për të mësuar për Premierligën dhe thotë se dëshiron të arrijë 30 gola në sezonin e tij debutues.

“Qëllimi kryesor është që ekipi të luajë mirë, por personalisht dëshiroj të arrij më shumë se 30 gola. Jam vërtet shumë i lumtur, por jo tërësisht pasi që ende kam për të mësuar. Do të isha vërtet i lumtur kur në fund të sezonit do të përfundonim ashtu siç besoj”, ka thënë braziliani.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi