Ancelotti: Atalanta nuk merritoi tё humbasё

Shko poshtë

Ancelotti: Atalanta nuk merritoi tё humbasё

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:38 amTrajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, ka shprehur kёnaqёsinё pёr fitoren e arritur ndaj Atalancas nё Bergamo, por ka thёnё se ekipi i tij nuk merritoi tre pikё tё plota, pasi qё kundёrshtari luajti mё mirё.
“Sot vёrtet ishte vёshtirё. Nё stol ёshtё vёrtet vёshtirё kur ekipi nuk luan mirё dhe ёshtё i mbuluar nga kundёrshtari. Me lojё si kjo nё njё ndeshje tjetёr do tё humbisnim”, ka thёnё Ancelotti.

“Ekipi tregoi kualitet dhe nё aspekt tё teknikёs dhe formёs. Mund tё them lirisht se Atalanta luajti mё mirё se se ne dhe nuk merritoi tё humbasё. Loja e lojtarёve tё caktuar, si Ronaldinho, ndryshon nga loja nё lojё pёr shkak se ekipi nuk ёshtё stabil dhe duhet tё punojmё nё kёtё gjё”, pёrfundon trajneri italian.

Me tre pikёt e fituara, Milani ёshtё vetёm njё pikё prapa liderёve, Udineses, Interit dhe Napolit.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi