Villarreal dhe Atletico barazim tetё golёsh

Shko poshtë

Villarreal dhe Atletico barazim tetё golёsh

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:37 amDerbi spanjoll mes Villarrealit dhe Atletico Madridit, edhe krahas tetё golave tё shёnuar, pёrfundoi pa fitues dhe me ndarje pikёsh.
Se do tё ishte njё ndeshje e shkёlqyeshme, paralajmёroi Simao i cili shёnoi njё gol tё bukur qё nё minutёn e parё tё ndeshjes. Myfasirёt dyfishuan epёrsinё me anё tё Diego Forlan nё minutёn e 22-tё, para se nё minutёn e 38-tё Atletico tё mbetet nё lojё me dhjetё lojtarё, pas dy kartonёve tё verdhё tё Banega.

Pёrparёsinё e njё lojtari mё shumё nё fushё vendasit e shfrytёzuan nё pjesёn e dytё, kur Marcos Senna shёnoi njё gol tё bukur nga largёsia (48’). Tri minuta mё vonё vendasit barazuan me anё tё Llorente (51’).

Minuta e 58-tё solli rikthimin e plotё tё ndeshjes, me vendasit qё kёsaj here morёn avantazhin me golin e Gonzalo Rodriguez. Gati dhjetё minuta mё pas, Villarreali udhёhoqi me 4-2 me anё tё Giuzeppe Rossit (67’).

Por, kur u mendua se Villarreali do tё dilte fitues, mysafirёt bёnё tё pamundurёn. Simao shёnoi golin e tij tё dytё, shtatё minuta para fundit tё ndeshjes (83’), ndёrsa dy mintua mё pas Raul Garcia i solli njё pikё Atleticos.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi