Hoffenheim merr kryesimin e Bundesligёs

Shko poshtë

Hoffenheim merr kryesimin e Bundesligёs

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:36 amKlubi i porsapromovuar nё Bundesliga, Hoffenheim, ka shёnuar fitore bindёse prej 3-0 ndaj Hamburgut, duke marrё kёshtu edhe kryesimin e Bundesligёs.
Hoffenheim qё befason nё kampionatin gjerman, vazhdon me paraqitjet e shkёlqyeshme, duke kryer punёn nё ndeshjen e sotme qё nё pjesёn e parё.

Vendasit kaluan nё epёrsi pas vetёm shtatё minutash lojё me anё tё sulmuesit nigerian Chinedu Obasi, ndёrsa dyfishuan rezultatin pas edhe gjashtё minutave tjera me anё tё Ibisevic (13’). Autori i golit tё parё, Obasi, vulosi rezultatin nё minutёn e 36-tё.

Fitore si vendas ka shёnuar edhe Stuttgart qё nuk e pati tё vёshtirё ndaj Bochumit, tё cilin e mposhti me rezultat 2-0. Me rezultat 1-1 ka pёrfunduar ndeshja mes Borussia Dortmund dhe Hertha Berlinit.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi