Dunga: Amaurit nuk i premtoj asgjë

Shko poshtë

Dunga: Amaurit nuk i premtoj asgjë

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:31 amNë momentet kur çështja Brazil-Itali e sulmuesit të Juventusit Amauri, është duke e favorizuar Brazilin, trajneri i Selecaos, Carlos Dunga, ka thënë se Amauri ende nuk bën pjesë në planet e tij.
“Amauri po luan shumë mirë te Juventus dhe tashmë ka fituar një vend në skuadër. Megjithatë, unë nuk them se do ta sjell atë në Brazil. Unë tashmë kam një skuadër solide dhe planifikoj të vazhdoj me ata”.

“Në Brazil kemi shumë lojtarë klasi të lartë, prandaj nuk mund ta jap një premtim të cilin pastaj nuk mund ta mbaj. Ai duhet të vendosë vetë me kë do të luaj, dhe askush nuk duhet t’i imponojë asgjë”, ka thënë Dunga.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi