Angli, tym pa zjarr, cigarja e ligjshme me bateri

Shko poshtë

Angli, tym pa zjarr, cigarja e ligjshme me bateri

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 25, 2008 4:06 pm

Në rrugë, klubet e natës dhe baret e Londrës lejohet duhani, por jo ai i zakonshmi me tym, nikotinë dhe erë të rëndë. Duhanpirësit po ndezin diçka ndryshe, ajo quhet “e-cig”, nuk përmban duhan dhe s’mund të ndizet. Tani klubet e natës thonë se e kanë zgjidhur problemin. Ato i lejojnë klientët të ndezin këtë cigare “ekologjike” ndërkohë që bashkëbisedojnë. Ai është një mekanizëm kinez që imiton ritualin e pirjes së duhanit, por konsiderohet i ligjshëm në ambiente të mbyllura. Shkopi plastik 24 centimetra punon me bateri për të krijuar shtëllunga duhani, ndërsa maja e kuqe shkëlqen sa herë që thithet. Duhanpirësi madje merr dozën e tij të nikotinës nga mbushja me niko-filtër. Prodhuesi i tij, “Golden Dragon Group”, thotë se shpikja nuk ka efekte anësore të dëmshme, pasi nuk ka as tym dhe as bitum. Një pako që kushton 50 paund përmban cigaren, një filtër dhe një karikues për baterinë. Filtri ka aq nikotinë sa për 350 shtëllunga tymi, ekuivalente me 30 cigare. Pakot zëvendësuese prej 6 filtrash do të kushtojnë 10 paund.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi