Vila Este, parku me i bukur ne Europe -

Shko poshtë

Vila Este, parku me i bukur ne Europe -

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 25, 2008 4:02 pm

Vila e Estes ehste parku me i bukur ne Evrope. Kopshti ne hyrje te Tivolit, tashme pasuri e UNESCO-s, ka marre cmimin e pare nga ne konkursin e Briggs & Stratton, fillesat e te cilit jane ne vitet 90 ne SHBA. Objekt i restaurimeve te medha, kopshti qe bujt monumente dhe burime fantastike, vizitohet cdo vit nga 550000 persona.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi