Antibiotiket apo Probiotiket

Shko poshtë

Antibiotiket apo Probiotiket

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 25, 2008 3:58 pm

E nxitur nga nje seminar qe kam marre pjese ne ditet e fundit me eshte dukur shume interesante tema:

Antibiotiket apo Probiotiket?!

Ne BE eshte hequr predorimi i antibiotikeve ne shume receta te medikamenteve dhe ne shume perberje te ushqimeve te ndryshme.
Pasi eshte vertetuar qe efektet anesore te tyre jane shume te medha.
Ato jane zevendesuar me probiotiket.

Anitbiotik dhe probiotik vijne nga greqishtja dhe do te thote :

Antibiotik=kunder jetes
Probiotik= pro jetes


Sa njihen probiotiket ne shqiperi?

Sa e pranueshme eshte kjo risi ne mentalitetin e specialisteve te inustrise ushqimore dhe mjekeve shqipetareve?

Sa jeni te informuar ne lidhje me perberjen e ushqimeve dhe shume medikamenteve te importuara nga vendet e huaja?
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi