Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 2003

Shko poshtë

Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 2003

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 25, 2008 3:28 pm

pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.

pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.

ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenitpasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screenpastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjopastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 5:55 pm Post subject: Si me hap ni projekt te ri ne Visual C++ .NET Reply with quote Edit/Delete this post
pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.

pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.

ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit

pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen

pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo


pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:


pastaj ju rregullone aty dhe screen pas rregullimeve duhet te duket keshtu:


pasi ta keni bere edhe rregullimin e shtypni Finish dhe vazhdojm me hapa tjer
tasht shkoni File > Add New Item
dhe do tju del nje screen sikur kjovetem e selektoni ikonen C++ File (cpp) a qysh eshte si e kam selektuar edhe un dhe e futni edhe emrin e programit ky eshte emri i programit ket e shkruani aty ku po shkrun Name dhe i mshone Open... dhe pastaja do tju paraqitet faqja per kodim dhe tasht mund te beni kodimin ne C++ .NET

tung tung shpresoj te ju ket pelqey ky tuto
pershendetje nga Tr00p3rX
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi