Ben xhiron e botes me kembe dhe biciklete

Shko poshtë

Ben xhiron e botes me kembe dhe biciklete

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 4:36 pm

Ben xhiron e botes me kembe dhe biciklete

Ka perfunduar odisea e 40 vjecarit anglez Jason Lewis i cili eshte kthyer ne njeriun e pare qe ka bere xhiron e botes fale kraheve dhe kembeve te tij. Pas 13 vjetesh dhe 74 mije kilometrash peripecish me not, me vrap, ne biciklete dhe patina Jason ka mberritur ne Londer. Mundi I fundit ishte te kalonte lumin Tamiz me barken e tij. Jason ka pershkruar gjithashtu me kembe meridianin zero te Greenwich nga ku ishte nisur me 12 korrik 1994.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi