SHBA, gjykatësi padit qytetin se rrëshqiti në dyshemenë e lagur

Shko poshtë

SHBA, gjykatësi padit qytetin se rrëshqiti në dyshemenë e lagur

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 4:33 pm

Një gjykatës në Nju Jork ka paditur qytetin për 1 milionë dollarë pasi rrëshqiti në dyshemenë e porsalarë të gjykatës së tij. "Gjykatësi i Gjykatës Supreme, Jack Battaglia madje ka vënë në shënjestër pastruesen e gjykatës që përdori leckën", sipas letrave ligjore. Gjykatësi Battaglia, i cili theu gjurin pas aksidentit, akuzon qytetin se "përdor pa kujdes kovën dhe leckën" dhe "neglizhencë në përdorimin e leckës dhe sapunit".
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi