93-vjeçari përplaset pas 76 vitesh pa aksident

Shko poshtë

93-vjeçari përplaset pas 76 vitesh pa aksident

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 4:32 pm

Një shofer veteran i dha fund 76 viteve pa asnjë aksident duke përplasur makinën "Ford Fiesta" me dy makina "Porsche". Jak Higgs, 93-vjeçar po parkonte pranë një salle ekspozitë kur makina e tij rrëshqiti prapa, duke shkaktuar 60 mijë paund dëme. Në fillim goditi një "Carrera II", duke bërë që makina 13-vjeçare të përplaset me një "Porsche 911" të parkuar anash saj dhe të kthehet përmbys. Stafi i ekspozitës vrapoi jashtë për t'u përballur me skenën e dëmit dhe zoti Higgs varej me kokë poshtë nga rripi i mesit në makinë e kthyer. Dave Coombs, një shitës në ekspozitën e Penarth, pranë Cardiff, thotë për "Daily Telegraph": "Ishte tmerr. Nuk po u besonim syve". "Kishte xhama dhe copa metali gjithandej, por zoti Jack është një zotëri i vërtetë dhe kërkoi një fshesë për të pastruar rrëmujën. Nuk u shqetësuam për makinat, por për sigurinë e tij duke qenë se është i moshuar. Vejushi është i njohur për stafin e garazhit, pasi jeton pranë", thotë ai.
__________________
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi