Pastron qytetin falas për 14 vjet

Shko poshtë

Pastron qytetin falas për 14 vjet

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 4:24 pm

Një pastrues i motivuar është duke e pastruar qytetin e tij të lindjes pa pagesë 14 vjet pas pensionimit.

Ish-punëtori i qytetit, Phillip Winfield, 74-vjeçar, ka mbledhur rreth 200 tonë mbeturina që nga koha e pensionimit në moshë 60-vjeçare.

Atij i ka pëlqyer aq shumë puna të cilën e ka bërë për 21 vite, saqë edhe pas pensionimit ka vazhduar turnet e tija të zakonshme, zakonisht duke u çuar në orën pesë të mëngjesit dhe ka punuar deri në ora dhjetë.

Orvatjet e tija tani janë njohur nga këshilli i qytetit të Peterborough, Cambridgeshire, i cili e ka nderuar atë me një çmim prestigjioz.

“Nuk dëshiroja të bëhem i mërzitshëm dhe i vetmuar. Nuk kam qenë te mjeku qe gjashtë vite. Tani meqë kam filluar nuk mund të ndaloj. Më bën të çmendur nëse i shoh rrugët e mia të papastra”, ka shpjeguar ai.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi