Mban shpuesen elektrike një minutë në ashtin temporal

Shko poshtë

Mban shpuesen elektrike një minutë në ashtin temporal

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 4:19 pm

Mësuesi i Kung Fu-së ka mbajtur fuqishëm shpuesen elektrike në ashtin temporal, një minutë të plotë, e pas kësaj atë e ka përsëritur edhe në bark dhe ka kaluar pa lëndime.


Në Fushan, të provincës kineze Guangdong është mbajtur gara në artin e mjeshtërive luftarake.

Mësuesi i Kung Fu-së, Hu Qiong, ka kënaqur publikun duke mbajtur shpuesen e ndezur në ashtin temporal për një minutë rresht dhe ka kaluar pa lëndime.

Ai ka shpuar ashtin temporal dhe barkun për një minutë kohë secilin dhe nuk ka pësuar asnjë lloj lëndimi. Më pas e ka kapur me duar të thata sharrën elektrike.

Për të dëshmuar rregullsinë e aparateve të rrezikshme, ai ka shpuar vrima në metal, dru dhe plastikë.

Hu, të cilin kolegët e kanë emëruar “trupi i pathyeshëm”, ka filluar të mësojë mjeshtërinë e tij që nga mosha tetëvjeçare në një tempull Shaolin.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi