Një mi bllokon stacionin qendror të trenave në Stokholm

Shko poshtë

Një mi bllokon stacionin qendror të trenave në Stokholm

Mesazh nga Fikret prej Fri Oct 24, 2008 4:17 pm

Një lidhje e shkurtër elektrike e shkaktuar nga një mi i trashë ka lënë të shtunën pa rrymë për tri orë rresht stacionin qendror të trenit në Stokholm– duke e paralizuar atë në tërësi.

Ky defekt që ka ngjarë në orët e hershme të mëngjesit ka shkaktuar edhe vonimin e trenave, ka thënë Jesper Ekenlund, zëdhënës i kompanisë elektrike Fortum. Edhe hotelet dhe dyqanet në afërsi të stacionit ishin goditur nga kjo ndërprerje e energjisë, ka thënë ai.

"Miu kishte depërtuar në një trafo sekondare dhe duke lëvizur në brendi të tij ka prekur disa tela që kanë shkaktuar qark të shkurtër”, ka shpjeguar ai. "Sigurisht duhet të ketë qenë mi i madh, ngase telat janë mjaft larg njëri tjetrit”, ka pohuar ai.

Ekenlund ka thënë po ashtu se Fortum tash duhet të dezinfektoj zonën ku miu kishte mbyllur ciklin e tij jetësor

Fikret
Admin
Admin

Numri i postimeve : 367
Age : 25
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.kosovabux.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi