Atmosfer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë

2 posters

Shko poshtë

Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë Empty Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë

Mesazh nga enes Fri Oct 24, 2008 10:03 am

Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë 7766

Pas inspektimit të shumë ndërtesave të mirënjohura, paneli katër anëtarësh i arkitektëve veteran, erdhi në përfundim se Forumi Islamik në Penzberg, xhamia dhe qendra Islamike, është puna më e mirë e arkitekturës ndërtuar në Bavari në pesë vitet e fundit.


"Qmimi është shumë i rëndësishëm për ne, jo si arkitekt por si Musliman," pohoi arkitekti Alen Jasareviçi, një Musliman me prejardhje boshnjake.

"Ne vertetuam se edhe Muslimanët mund të kontribojnë. Ne jemi krenar që xhamia, me dizajnin e saj, është bërë një atraksion për mijëra."

E ndërtuar në vitin 2005, Forumi Islamik posedon një dizajn befasues, duke u përshtatur mirë me arkitekturën që e rrethon.

Jasareviçi aranzhoi dhomën e namazit, zyret administrative dhe kuvendore, si dhe një apartament, të gjitha këto nën një çati të vetme të planit tokësore në formë të L-së.

Ndërtesa me ngjyrë zalli, posedon fasadën e kaltert dekorative prej xhami dhe një minare, ku shtylla është e dekoruar me fjalë Arabe që thërrasin besimtarët në namaz.
enes
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 30
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë Empty Esselamu-Alejkum

Mesazh nga Benjamin Sun Nov 02, 2008 12:16 pm

Ej njeri pernime qashtu ooo por ajo dihet se XHAMIA eshte ndertesa me e mir dhe ka me qen gjithmon ndertesa ma e mir. Very Happy Very Happy
Benjamin
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 31
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë Left_bar_bleue0/0Xhamia e Penzbergut…ndërtesa më e mirë e Bavarisë Empty_bar_bleue  (0/0)

http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi