Fillon shitja e celularit Samsung Epix

Shko poshtë

Fillon shitja e celularit Samsung Epix

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 9:18 am


Epix nga ana e jashtme duket pothuajse identik me modelin BlackJack II i cili po ashtu është nga kompania Samsung, por shtëpiza e njëjtë fsheh risi të mëdha. Shitja tani për tani ka filluar vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por shpresojmë që shumë shpejt të arrijë edhe në Evropë.
Risia në Samsung Epix është ekrani i ndjeshëm në prekje. Diagonalja e ekranit është 2.5 inç, që lehtëson prekjen në vendet e dëshiruara, derisa Samsung për ata më gishta më të mëdhenj ka shtuar edhe lapsin stylus. Shtojcë për ekranin e ndjeshëm në prekje është edhe miu optik, me të cilin ky celular shndërrohet në një kompjuter të vërtetë të vogël – së paku për mundësitë e futjes së dhënave. Nuk guxojmë të harrojmë se ky telefon ka tastierë të plotë QWERTY.

Miu optik është vendosur në mes të tasteve Start e OK, mu në mesin e telefonit, derisa ai funksionon në atë mënyrë që mbi sensor kalohet me gisht, që pajisjen e kthen në lëvizje të kursorit në ekran. Parimi i punës është shumë i ngjashëm me atë të trackpoint-it në laptopë.

Sistemi operativ i këtij celulari është Windows Mobile 6.1 Professional Edition. Pajisja është përgatitur për rrjetet GSM dhe ofron lidhje të mira shtesë si HSDPA, WiFi e Bluetooth si dhe pranuesin A-GPS.

Telefonin tani për tani e shet vetëm rrjeti celular amerikan AT&T, e shpresojmë që shumë shpejt do të fillojë shitjen në mbarë botën.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

cool mob

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 25, 2008 4:28 pm

super qeqe ky tele mob aa
ta sh ka dal afro
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi