Zmadhues ekstravagant për iPod

Shko poshtë

Zmadhues ekstravagant për iPod

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 9:16 am

Edhe një zmadhues i pazakontë për iPod respektivisht për iPhone na vjen nga Franca dhe bart emrin e muzikantit të famshëm Jean-Michel Jarre.
Kompania JMJarre Technologies ka paraqitur këtë zmadhues të emëruar AeroSystem me arsyetimin se dëshiron të rregulloj mënyrën se si njerëzit dëgjojnë muzikë, çfarëdo që kjo do të thotë, por ne na duket se bëhet fjalë vetëm edhe për një shtojcë makijazhi për player-in të ultra-popullarizuar multimedial.

Sistemi përbëhet nga maja e zmadhuesit e cila ka dy zmadhues të cilët do të durojnë fuqinë deri në 200 W, si dhe subwoofer-it me fuqi prej 450 W. Sado që Jean Michel Jarre të jetë munduar të kërkojë zërin e përsosur, ne nuk i besojmë edhe aq shumë sistemeve zmadhuese tek të cilët të zmadhuesit gjenden në të njëjtin vend, mirëpo krejt kjo ka pamje të bukur, nuk mund të hidhet poshtë.

Çmimi nuk është edhe aq i kripur: 450 euro, mirëpo AeroSystem tani për tani mund të blihet vetëm në Francë.

avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi