BMW dëshiron të prodhojë edhe një SUV?

Shko poshtë

BMW dëshiron të prodhojë edhe një SUV?

Mesazh nga Haris prej Thu Oct 23, 2008 12:42 pm

BMW dëshiron të prodhojë edhe një SUV?
X3, X5, X6… lista e automjeteve sportive (SUV) të BMW-së po zgjatet nga viti në vitit, e tani nga burime të afërta me prodhuesin bavarez kanë rrjedhë edhe paralajmërimet për automjetin e ri edhe më luksoz - X7.
X7 për BMW-në gjoja nuk është një ide e cila ka dalë rishtazi. Prodhuesi bavarez këtë automjet ka menduar ta paraqes shumë kohë para crossover/SUV X6 në mënyrë që në tregun amerikan të konkurrojë me modelet si Range Rover dhe Mercedes GL, mirëpo atëherë çmimet e derivateve të naftës ishin ngritur shumë

BMW megjithatë nuk ka hequr dorë nga planet për prodhimin e X7, mirëpo automjeti për shkak të dimensione të mëdha, dhe shpenzimeve, duhet të presë kohë më të mira (lexo: karburant më të lirë) apo zhvillim të motorëve hibrid ose alternativ.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi