Kupa UEFA hap siparin e fazes ne grupe

Shko poshtë

Kupa UEFA hap siparin e fazes ne grupe

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 23, 2008 11:19 am


Kupa UEFA fillon fazen e saj te dyte, ate te grupeve. 40 skuadra jane ndare ne 8 grupe me nga 5 skuadra ku vetem 3 te parat do te kalojne ne cerekfinale.

Kupa UEFA fillon fazen e saj te dyte, ate te grupeve. 40 skuadra jane ndare ne 8 grupe me nga 5 skuadra ku vetem 3 te parat do te kalojne ne cerekfinale.

Milan qe ndodhet ne grupin E do te ndeshet me holandezet e Herenven. Ne kete ndeshje Anceloti mund te zbrese ne fushe dyshen sulmuese Shevcenko-Inzagi qe ne te kaluaren ka rezultuar shume efikase. Pas tyre do te jete Kaka, nderkohe qe Sedorf mendohet ta nise ndeshjen nga stoli. Ndeshja tjeter e ketij grupi eshte ajo mes Brages dhe Portsmuth, nderkohe qe eshte pushim Volfsburg.

Nje ndeshje interesante eshte edhe ajo mes Udinezes dhe Tottenhem per Grupin D. Skuadra londineze qe gjendet ne vendin e fundit ne Premer Lige, do te kerkoje ringjalljen pikerisht ne Evrope perballe friulaneve qe jane ne nje forme shume te mire. Ndeshja tjeter e ketij grupi eshte ajo mes Dinamos se Zagrebit dhe Nijmengen, nderkohe qe pjese e ketij grupi eshte edhe Spartak i Moskes qe e ka pushim.

Nuk mbetet me pas as sfida e Grupit C mes Sampdorias dhe Partizanit te Beogradit, nderkohe qe akoma me e forte parashikohet te jete ndeshja mes Seviljes dhe Shtutgartit. Te dyja keto skuadra jane ne momente te mira ne kampionatet e tyre respektive dhe pritet qe rivaliteti mes tyre te shfaqet hapur ne kupen UEFA.

Ne Grupin A ndeshja me interesante eshte ajo mes Shalke 04 dhe Paris Sen Zhermen, nderkohe qe ndeshja tjeter eshte ajo mes Tvente dhe Rasing Santander.

Ne grupin B te bie ne sy ndeshja mes skuadres greke Olimpiakos dhe asaj turke Gallatasaraj, ndersa ne Grupin F, Aston Vila do te prese Ajaksin e trajnerit Marko Van Basten.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi