Samsung plotëson ofertën e MP3 player-ëve

Shko poshtë

Samsung plotëson ofertën e MP3 player-ëve

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 11:03 amPaleta e pajisjeve mobile multimediale e kompanisë Samsung nga Koreja e Jugut është më e pasur edhe për një njësi. Modeli i emëruar YP-Q1 me vete sjell shumë risi.
Gjatë panairit të sivjetmë KES 2008 (Korea Electronic Show) i cili mbahet prej 14 deri më 17 tetor në qytetin jugkorean Goyang, Samsung ia ka shfaqur publikut modelin e tij të ri të audio player-ir Diamond Sound Q1 apo me emërtim tjetër jo edhe aq të përshtatshëm Yp-Q1.

Pajisja ka audio engine DNSe 3.0 të re e cila thuhet se do të duhej që pronarëve të saj tu ofrojë përjetim kualitativ të audio materialeve. Është në gjendje edhe të ripërpunoj audio formatet MP3, WMA, OGG e FLAC, video formatet WMV e MPEG4 si dhe formatet e fotografive JPG, BMP, GIF e PNG. Yp-Q1 ka pranues të integruar të radiovalëve FM, derisa bateria e integruar do të duhej të mundësonte deri në 30 orë përpunimi të audio materialeve.

Samsung Diamond Sound Q1 mund të blihet me kapacitete prej 4.8 e 16 GB, derisa ai mund të blihet me çmime prej 85, 115 apo 160 dollarë.

www.samsung.com
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi