Dy monitorë të ri HD nga Asus

Shko poshtë

Dy monitorë të ri HD nga Asus

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:53 amKompania Asus ka paraqitur dy LCD monitorë të klasës së lartë dhe performansa të shkëlqyera, dhe për faktin që janë interesantë për shkak të diagonales së tyre jostandarde.
Të dy modelet, VK246H e VW246H, janë pothuajse identikë sipas specifikave të tyre: rezolucioni është 1.920 x 1.200 piksela, kontrasti 20.000 : 1, koha e përgjigjes është 2 milisekonda, e në ta gjendet edhe qasja HDMI. Dallimi është në atë se modeli VW246H ka kamerë të integruar uebi me rezolucion prej 2 megapikselash.

Sa i përket diagonales së ekranit, të dy modelet kanë 25.5 inç, që nuk është madhësi e cila mund të gjendet përditë, mirëpo ndoshta do tu pëlqejë atyre shfrytëzuesve për të cilët 1.920 x 1.200 piksela në 24 inç janë tepër pak.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi