Rama: Shpresoj në tejkalimin e përplasjeve

Shko poshtë

Rama: Shpresoj në tejkalimin e përplasjeve

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 23, 2008 9:13 am


Prokurorja e Përgjithshme e Republikës në Shqipëri, Ina Rama i tha BBC-së se shpreson që përplasja institucionale me ekzekutivin të tejkalohet me angazhimin e të gjitha palëve.

Ajo e quan një qëndrim politik dhe jo pretendim ligjor kërkesën e mazhorancës për ngritjen e një komisioni parlamentar për hetimin e veprimtarisë së prokurorisë në trajtimin e çështjes Fazlliq.

Gjatë një vizite zyrtare në Londër, Rama i tha BBC-së se hetimet e prokurorisë së Tiranës për këtë çështje janë në fazën fillestare dhe se veprimet e ndërmarra deri tani kanë qenë konform ligjit.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi