Topalli për vizitë në Bullgari

Shko poshtë

Topalli për vizitë në Bullgari

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 23, 2008 9:12 am


Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, e ftuar nga kryetari i Parlamentit të Republikës së Bullgarisë, Georgi Pirinski, niset sot për një vizitë zyrtare dyditore në Bullgari.

Në këtë vizitë shumë të rëndësishme, në një vend anëtar të BE-së dhe NATO-s, kryetarja e Kuvendit pritet të këtë takime zyrtare të nivelit të lartë.

Ajo pritet të takohet me kryeministrin bullgar, Sergej Stanishev, kryetarin e Kuvendit, Georgi Pirinski, zv/presidentin e Republikës, Angel Marin, zv/kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Ivajlo Kalfi etj.

Topalli po ashtu pritet të mbajë një fjalim në Kuvendin e Bullgarisë si edhe do të marrë pjesë si e ftuar në seanca dëgjimore në komisione të ndryshme parlamentare.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi