SHBA-ja dhe Serbia bashkëpunojnë ushtarakisht, harrohet Kosova

Shko poshtë

SHBA-ja dhe Serbia bashkëpunojnë ushtarakisht, harrohet Kosova

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 23, 2008 9:08 am


Kujtesa e Serbisë për rolin e madh amerikan në pavarësimin e Kosovës, ka nisur të zhduket.


SHBA-ja dhe Serbia kanë vendosur të bashkëpunojnë në fushën ushtarake, pavarësisht kundërshtimeve diametralisht të kundërta që kanë për Kosovën. Admirali amerikan, Michal Mullen, i cili është zyrtari i parë amerikan që viziton Beogradin, që pas vitit 1951, ka thënë se Washingtoni është i interesuar të forcojë marrëdhëniet me Beogradin në të gjitha fushat, jo vetëm në atë ushtarake. Edhe udhëheqësit e lartë ushtarakë dhe politikë serbë, kanë mirëpritur angazhimin amerikan në forcimin e mëtejmë të marrëdhënieve ushtarake ndërmjet dy vendeve.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi