Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën

Shko poshtë

Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 23, 2008 9:08 am


Ministri i jashtëm i BeH ka deklaruar se Bosnja e Hercegovina për një kohë të pacaktuar nuk do të njohë Kosovën.


Bosnja e Hercegovina për një kohë të pacaktuar nuk do të njohë Kosovën, ka thënë për radion çeke ministri i jashtëm i BeH Sven Alkalaj i cili sot po viziton Pragën. "Cilado çështje që do t'i kontribuonte çrregullimit të stabilitetit të BeH dhe do të rrezikonte drejtimin e saj drejt Bashkimit Evropian dhe NAT0-s në këtë moment nuk vjen parasysh", ka thënë Alkalaj. Sarajeva ka refuzuar te njohw edhe pasaportat e Kosoves. Si prioritet të politikës së jashtme të vendit të tij, Alkalaj ka theksuar zhvillimin e marrëdhënieve të mira fqinjësore, para së gjithash me Serbinë edhe Kroacinë.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi